Řekli o nás

Řekli o nás

Bret Stephenson

americký psycholog

“Když jsem byl na návštěvě v Klubu Beztíže, nadchl mě empatický, kreativní a trpělivý přístup k práci s dospívajícími, hlavně s těmi staršími. Atraktivitu, jakou klub pro teenagery představuje, jsem v USA zatím nezažil. Úspěch vidím v dobře zvolených aktivitách, pozitivním přístupu zaměstnanců, kteří si práci dokážou užít, a v nadšení Tomáše Klumpara, který Beztíži vede správným směrem. Těším se na další, doufejme brzkou, návštěvu!”

Jan Bendig

zpěvák

„Vystoupil jsem na několika akcích Beztíže a pokaždé jsem zažil skvělou atmosféru. Bylo znát, že Beztíže oslovuje velké množství mladých lidí, za jejichž úsměvy lze číst mnoho různorodých životních příběhů, do kterých tyto akce vnáší nové příjemné zážitky. Jsem moc rád, že existují organizace jako je Beztíže, jsou stále potřeba, jen tak dál!”

RNDr. Hana Ripková, Ph.D.

ředitelka Komise J. W. Fulbrighta

„Co Beztíže dělá, je důležité pro nás všechny, protože možnost najít sebe sama by měl mít každý mladý člověk. Programy, které dětem a mladým lidem Beztíže nabízí, jsou někdy neobvyklé, bláznivé, spontánní, veselé, promyšlené, překvapivé, vybočující, šokující, zábavné, ale hlavně jsou potřebné. Pokud se podaří, aby alespoň někteří z nich překonali překážky a našli se, všichni tím získáme. Pokud bychom se věnovali jen těm nejlepším, pokračovali bychom v rozevírání nůžek. Je proto pro mě zásadní, že organizace jako Beztíže zaměřily svoji pozornost právě na ohrožené, na děti a dospívající, které moc možností nedostávají.“

Refew

rapper, člen labelu Blakkwood

“Lidi, co znám, se zajímají jen sami o sebe, ale pokud člověk nebo skupina lidí nepřispěje společnosti vlastním časem, energií a někdy i penězi, tak to tu podle toho bude vypadat. Jsem z pražské Libně a vím, že jako dítě jsem ocenil jakoukoliv možnost se zabavit. Možná proto dnes nefetuji, nekradu a dělám, co mě baví. Proto vždy rád podpořím tenhle projekt, jak jen budu moct.”

Ing. Vítězslav Hruška

podporovatel Beztíže

“Proč si myslím, že je práce Beztíže, případně tento druh práce důležitý? Protože je to práce. Protože je to práce, která přináší výsledky, jako sad přináší ovoce. Protože mám respekt vůči lidem, kteří tuhle práci dělají. Je to práce, kterou člověk musí umět, nedá se okecat, jen poznat, když ji nedělá dobře. Protože lidi, kteří v Beztíži pracují, znám a vím, že tu práci dělají pořádně. Mají zkušenosti nejen ze Žižkova, ale i z Bronxu. Protože lidi, kteří v Beztíži pracují, neřeší, odkud kdo je, jestli je kluk, holka nebo někdo mezi, jestli je zelenej, modrej nebo fialovej. Ale to jestli je fér, drží pravidla a sliby. Proto.”

Petr Kotek

PR konzultant, fanoušek Beztíže

“Na to, kolik skvělých věcí dělají lidi z Beztíže, se o nich zatím ví málo. Možná proto, že je nedělají pro efekt, ale pro jiné lidi, co potřebují pomoci. Ale počkejte, stejně o nich ještě uslyšíte!”

Riko

lektor rapových workshopů

“Vidím odhodlání vést a nasměrovat mladší generaci lepší cestou. Vidím zájem a snahu pomáhat tam, kde to jiný nedokážou. A hlavně! Za tím vším je ochota a laskavost, kterou tento klub dětem z ulice dává.”

Marek Jano aka Bob

rapper, člen United Gipsy Crew (UGC), skupiny, která vznikla v Beztíži

„Rap mi změnil život. Díky rapu jsem se zlepšil v gramatice, rozšířil jsem si slovní zásobu. Mám lepší projev, dřív jsem se styděl, teď jsem takovej otužilejší a naopak se do toho někdy až moc tlačim. Miluju jazykolamy, nakoplo mě to rozšiřovat si obzory v dalších oborech.“

Toybox

komiksová kreslířka a streetartistka

„Práce lidí z Beztíže si velmi vážím, protože se věnují těm nejzranitelnějším – ohroženým dětem. Není snad záslužnějšího poslání, než pečovat o to, aby rošťáci a rošťandy ze Žižkova a dalších částí Prahy nespadli do beznaděje, nudy, závislosti a jiných černých děr, co jsou na ně během dospívání nastraženy.“

Richard Samko

reportér České televize

“Děti jsou naše budoucnost. Pokud jim ukážeme tu správnou cestu a investujeme do nich svůj volný čas a často i peníze, tak jde o velmi dobrou investici, která se společnosti vyplatí. S velkou radostí proto podporuji lidi a všechny aktivity Beztíže. S velkou pokorou se také skláním před jejich vytrvalostí pomáhat.”

Přesunout se na začátek