Pro naši cílovou skupinu pořádáme řadu pravidelných i jednorázových workshopů, které tématicky reflektují její zájmy a potřeby. Mezi populární aktivity patří hlavně ty sportovně laděné – parkourová a scooteringová odpoledne, tréninky základů bojových umění. Věnujeme se ale i kreativním aktivitám – malování, výrobě macrame, nebo základům latinských tanců a slam poetry. V minulosti jsme pořádali i rapové workshopy. Během několika let z nich vzešlo mnoho sebevědomých tvůrců i skupin, kterým jsme poskytli lektory, know-how a zázemí. Všechny tyto aktivity nejsou jen o zabavení se v rámci volného času, jsou prostorem pro objevování sama sebe a vykročení z komfortní zóny. Umožňují pěstovat disciplínu, trpělivost, kreativitu a propojují různé mladé lidi v rámci jejich vrstevnické skupiny.
Zároveň pořádáme i preventivní programy a besedy, kde mladistvé neformálně vzděláváme v oblastech duševního zdraví, pracovněprávních záležitostí nebo návykových látek, mezilidských vztahů a komunikace nebo například bezpečnosti v kyberprostoru.
Zábavně-motivační akce
Během roku pořádáme několik velkých „zábavně-motivačních akcí„:
Na únorové Narozeninové párty oslavujeme výročí vzniku Beztíže,
v červenci pořádáme Letní párty,
a říjnová akce Vrshowice Zatápí symbolicky otevírá zimní sezonu v našich službách.
Jak již název napovídá smyslem těchto akcí je motivovat mládež k smysluplnému trávení času a dalšímu rozvoji. Program obvykle zahrnuje rozvojové workshopy, umělecká vystoupení a různorodé volnočasové aktivity. Na akce zároveň domlouváme vystoupení interpretů, kteří jsou pro naši cílovou skupiny vzory a mohou je tak motivovat k dalšímu rozvoji – například skládání hudby, sportování, výtvarnému umění apod. Zájemcům z našich služeb také umožňujeme vystoupit po jejich boku se svými dovednostmi a talenty, nebo nám mohou vypomoci s přípravou programu a produkcí samotné akce. V neposlední řadě tyto otevřené akce také slouží k propojování širší veřejnosti a ohrožené mládeže.
Další preventivní aktivity
Kromě výše zmíněného připravujeme preventivní materiály v jazyce srozumitelném naší cílové skupině – informační letáčky a příspěvky na sociální sítě. Snažíme se vzdělávat i širší veřejnost, například pomocí tzv. alarmujících střed, v rámci nichž jednou měsíčně informujeme na našich sociálních sítích o aktuálních tématech ovlivňujících životy mladistvých. V spolupráci s kolegy z Domu dětí a mládeže také pořádáme besedy pro rodiče – například o komunikaci s mladistvými nebo o duševním zdraví.