Beztíže v zimě
Beztíže v zimě 2020/2021

Na začátku roku se Beztíže pravidelně ohlíží za uplynulým rokem. Pomocí SWOT analýzy hodnotíme, co se vydařilo a v čem je potřeba se nadále zlepšovat. Neustále pracujeme na zkvalitňování poskytovaných služeb. Naplánovali jsme cíle a konkrétní kroky na rok 2021. V roce 2020 se nám například podařilo zavedení nových, více přehledných smluv o poskytování sociální služby, ve kterých se dokáží zájemci o službu lépe orientovat.

V rámci projektu České asociace streetwork s názvem Společně a odborně v Praze, jsme začali pracovat na aktivitě Evaluace služeb. Během 14 měsíců ve spolupráci s konzultantem Tomášem Ergensem vytvoříme novou metodiku evaluace naší práce z pohledu stakeholderů.

Petra Wűnschová z Centra Locika nám formou školení předala aktuální informace ohledně práce s dětmi a mládeží ohroženými domácím násilím.

Beztíže slaví letos v únoru 20. narozeniny. Posledních pár let je tradicí, že na oslavě vystupuje Jan Bendig. Letos tomu situace nepřála, a tak Beztíži popřál alespoň skrze Instagram.

V klubech důsledně dodržujeme hygienická pravidla a omezení kapacity návštěvníků. Mládež i přesto kluby navštěvuje a vyhledává podporu v době pandemie, stejně tak při distanční výuce. Nejvíce atraktivní je momentálně vyrábění a ruční práce, což v současné době pro mnoho z nich působí jako psychohygiena a odpočinek od každodenní rutiny.

V našich terénních službách se kromě doprovázení mládeže v nelehké životní situaci věnujeme i aktivizaci, a to například formou bobování. Děti tak mají možnost prožívat v tomto nelehkém období pravou dětskou radost.

Beztíže v zimě
Přesunout se na začátek