Workshopy a akce ve 2. polovině roku 2022

Beztíže, specializované oddělení DDM Praha 3 – Ulita, se zaměřuje i na preventivní aktivity pro mladé lidi v podobě workshopů, besed, či přednášek s profesionálními lektory. Věříme, že předávání důležitých informací pro naši cílovou skupinu je nejefektivnější skrze zábavnou a interaktivní formu. Workshopy zpravidla probíhají v nízkoprahových klubech na Žižkově či v Nuslích, kde s pomocí kontaktních pracovníků umíme vytvořit bezpečné prostředí pro diskusi a dotazy. Některé aktivity, zejména ty více rozvojové, se ale odehrávají přímo v ulicích Prahy v rámci našich terénních programů. 

V druhé polovině roku 2022 jsme uspořádali:

  • Workshop latinskoamerických tanců s Metou o.p.s. – Účastníci si mohli osvojit si základní dovednosti v latinskoamerických tancích a navázat kontakt a konverzaci s cizojazyčnou lektorkou. 
  • Bowl jam na Gutovce – Koloběžkový turnaj, kde byl kladen důraz na fair play. Účastníci se mohli setkat se svým sportovním idolem. Po turnaji následoval také společný úklid skejtparku, kdy spolu účastníci z řad klientů i veřejnosti spolupracovali. 
  • Workshop slam poetry s Metou o.p.s. – Učení se novému způsobu sebevyjádření skrze umělecký žánr slam poetry. Díky etnickému původu lektorky došlo na diskuzi o vlastní identitě, vnímání rasismu a ukazování nových perspektiv, jak k němu konstruktivně přistupovat.
  • Workshop s Konsentem – Účastníci měli možnost se dozvědět informace o sexu, partnerských vztazích, genderových stereotypech a o tom, co je to znásilnění a jak v případě, že se něco takového stane jim či někomu, kdo je jim blízký, postupovat. Součástí workshopu byly diskuze, ale i skupinová práce a rozebírání příkladů konkrétních situací.  
  • Workshop divadelní improvizace s Metou o.p.s. – Workshop nabídl účastníkům možnost zkusit si zahrát různé role pomocí improvizace. Proběhlo několik uvolňujících her, které nám pomohli zbavit se trémy a stydlivosti před ostatními i her na postřeh. Během celého workshopu měli pak účastníci možnost vžít se do různých rolí, zkusit si vědomou práci se svými emocemi a změřit se rozvoj svých dovedností v neverbální komunikaci.
  • Workshop virtuální reality s Romeou o.p.s. – Tento workshop je byl zaměřen na informování o historii koncentračních táborů, kam byli umístěni Romové. Účastníci měli možnost skrze virtuální realitu nahlédnout, jak vypadal koncentrační tábor v Letech u Písku. Akce rozšířila povědomí o identitě a historii Romů, i o celkově o tragédii holocaustu. 
  • Workshop finanční gramotnosti s Rubikon centrem, z.ú. – Lektorky informovaly účastníky o rizicích nehospodárného zacházení s penězi. Proběhla diskuse o rizicích práce bez smlouvy a účastníci byli informováni o druzích smluv, nevýhodách práce bez smlouvy, zdravotním pojištění, dluzích a další informace potřebné pro fungování v dospělém životě. 
  • Upcycle workshop vánočních ozdob a přání – V rámci tohoto workshopu si účastníci cvičili svou kreativitu a trpělivost. Jeho náplní byla výroba vánoční dekorace z materiálu, který by byl jinak vyhozen do odpadu. Workshop byl prostorem pro načerpání inspirace ke smysluplnému trávení volného času a diskuzi o smyslu recyklování, upcyklování a ochrany životního prostředí. 
  • Vrshowice Zatápí – Vrshowice zatápí je jednou z našich zábavně motivačních akcí, kde se setkávají mladí lidé, s nimiž v našich službách pracujeme, se širokou veřejností a zejm. se svými pozitivními vzory, které jsou pro ně. Mohou zde také navštívit volnočasové workshopy jako např. výtvarný, kadeřnický, tetovací, DJ, či vyzkoušet si virtuální realitu. Na této akci jsme nabízeli i preventivní workshop zaměřený na alternativní nikotinové výrobky. 
Workshopy a akce ve 2. polovině roku 2022
Přesunout se na začátek